Haber

Van Tuşba Belediyesi Kurban Bayramı için satış ve kesim noktalarını belirledi

Van’ın Tuşba Belediyesi, vatandaşların kurbanlarını sağlıklı ve hijyenik bir ortamda teslim alabilmeleri ve Kurban Bayramı öncesi aynı şekilde kesim yapabilmeleri için satış ve kesim noktalarını belirledi.

Tuşba Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi vatandaşların fedakarlık yükümlülüğünü yerine getirmesi ve sorunsuz bir tatil geçirmesi için bir dizi önlem aldı. Belediyeden yapılan açıklamada, rastgele kurban satışına ve mahalle ortasındaki kısımlara çevreyi kirletecek ve vatandaşları rahatsız edecek şekilde izin verilmeyeceği belirtildi.

İlçedeki hayvancılık potansiyeli göz önünde bulundurularak, bayramda satış ve kesim alanlarında hijyene dikkat edilmesi ve çevre kirliliğinin önlenmesi için alınan tedbirler çerçevesinde; İskele Caddesi Koç İlköğretim Okulu, Abdurrahmangazi Mahallesi Kinyas Kartal Bulvarı yanı, Eski Vangölü Un Fabrikası’nın yeri, Oto Sanayi Sitesi girişindeki futbol sahası ve Migros Alışveriş Merkezi yanı olarak belirlendiği vurgulandı, Erciş yolunun karşısında, Eski Marangozlar Sitesi.

Kurbanlık yerlerin Akköprü Mahallesi’nde Tusba Oto Yıkama ve Etin Dünyası, Erciş yolu üzerinde Can Petrol arkasında bulunan Van Gölü Öğrenci Yurdu, Beyüzümu Mahallesi’nde Vangölü Et İşletmesi ve Alaköy Mahallesi’nde Et ve Balık Kurumu olarak belirlendiği belirtildi. .

Cadde ve sokaklarda kurban satışına ve taksimine izin verilmeyeceği belirtilen açıklamada, “Vatandaşlarımızın kurbanlarını sağlıklı bir şekilde yapabilmeleri için belirlenen noktalarda hijyenik ve sağlıklı kesim alanları oluşturulacak.” denildi. – KAMYONET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu