Haber

TESK Başkanı Bendevi Palandöken’den YKS Sınavı Öncesi Sessizlik Çağrısı

türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) sokaklara sessizlik çağrısı yaptı. Palandöken, “3 milyon 498 bin 18 öğrencimiz bu sınavda ter dökerken biz sokaklarda huzuru sağlamalıyız. Davul, klarnet, düğünlerde müzik, trafikte korna sesleri, belediye işlerinde makine sesleri dikkati büyük ölçüde dağıtacaktır. gençliğimiz.”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken bugün yaptığı yazılı açıklamada, “3 milyon 498 bin 18 öğrenci bu hafta sonu hayatlarının en önemli sınavına girecek. Hayatlarının dönüm noktalarından biri olan bu sınavla meslek sahibi olacaklar. Onlar bu sınavda ter dökerken biz sokaktayız, biz sükuneti korumalıyız” dedi.

Bu hafta sonu gürültülü davranışlardan kaçınılması gerektiğini belirten Palandöken, şunları kaydetti:

“YKS’ye giren öğrenci sayısı geçen yıla göre 500 bin kişi arttı. 17 Haziran Cumartesi saat 10.00’da, 18 Haziran Pazar günü saat 10.00 ve 15.30’da başlayacak sınavlarda, 3 saatlik sınav yapılacak.Sokağa duyarlı olmalıyız.Düğünlerde davul,zurna,müzik sesleri,trafikte korna sesleri,belediye işlerinde makine sesleri gençlerimizi oyalıyor. gelecek gençlerimizdir.Öğrencilerimizin bu değerli günlerinde daha dikkatli ve sessiz olalım.Başarılar diliyor ve temenni ediyorum.”

Kaynak: ANKA / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu