Haber

Seferihisar’ın sahilleri onlara emanet

Türkiye’nin en çok mavi bayraklı plajlarına sahip olan Seferihisar’a yaz tatili için gelenler güvenle denize girecek. Seferihisar Belediyesi kıyılarında yaz aylarında 12 cankurtaran görev yapacak. İlkyardım, yüzme ve kurtarma konularında teorik ve uygulamalı eğitimlerini tamamlayan cankurtaranlar, 10 farklı plajda görev yapacak.

Deniz döneminin açılmasıyla birlikte Seferihisar Belediyesi çalışmalarını hızlandırdı. İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Bronz Gümüş Kombine Entegre Cankurtaran eğitimlerini yürüten belediye, bu yaz plajlarında 12 cankurtaran görevlendirecek. Çalışmalar kapsamında;

Antrenman programı Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun uzman eğitmenleri tarafından uygulanmaktadır. İlkyardım, yüzme, kurtarma gibi teorik ve uygulamalı eğitimleri başarıyla tamamlayan cankurtaranlar, TSSF’den Gümüş Cankurtaran Sertifikası almaya hak kazanacak.

“HAYAT TAHTALARI ÖNEMLİDİR”

Seferihisar sahillerinde görev yapacak cankurtaranlara eğitim veren Orhan Salih Çubukçu, cankurtaranlık mesleğinin hayati önem taşıdığını vurguladı. Seferihisar’daki uygulamaya dikkat çeken Çubukçu, “Seferihisar Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Bronz Gümüş Kombine Entegre kurslarımız ile denizlerimizde sezon öncesi yeni cankurtaran eğitimlerimize başladık. Yaz aylarında Seferihisar plajlarında cankurtaranlarımızı göreceksiniz. Seferihisar sahillerimiz bu anlamda çok şanslı. Cankurtaran hizmeti vermeleri güzel. Ne yazık ki her yerde cankurtaran olmayabilir. Cankurtaranlar güvenli bir yaz sezonu geçirmemiz için önemlidir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kurehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu