İş

Sıcak Hava Oto Yıkama Talebini Artırıyor

Sıcak havaların da etkisiyle artan oto yıkamaya talep esnafın işini ikiye katladı.

Yaz aylarına girerken hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte oto yıkama işletmelerinde yoğunluk başladı. Yağışlı havanın ardından araçlarının temiz ve güzel görünmesini isteyen vatandaşlar, oto yıkama yerlerinde kuyruk oluşturdu.

Eskişehir’de oto yıkama esnafı olan Fahri Toğrul, son günlerde artan hava sıcaklığının oto yıkama işine olumlu yansıdığını söyledi. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan yağışlı ve soğuk günlerin ardından etkisini gösteren sıcak havanın oto yıkamacılara iş yükü getirdiğini belirten Toğrul, kış gelene kadar işlerin ağır geçmesini beklediğini söyledi.

“Havaların ısınması bize yardımcı oldu”

Çalışma kuralları ve müşteri talepleri açısından oto yıkamalarda hava sıcaklığının çok değerli olduğuna işaret eden Toğrul, “Beklediğimiz iş ve hava koşulları işimize yaradı. Baharın gelmesiyle birlikte işler hareketlenmeye başladı ve sıcak hava ve güneşli günler işe yaradı Bizim için tabii ki yağmur da bekleniyordu, inşallah beklenen yağışı almışızdır.Şu an işlerimiz çok iyi, kışı düşündüğümüzde işler ikiye katlandı diyebilirim. Soğuk havalarda yıkadığımız araç sayısı 10 banttan 15 banda, sıcaklığın artmasıyla birlikte 20 banda 25 banda çıktı. Açık konuşmak gerekirse soğuk havalar pek işimize yaramıyor o yüzden şimdilik işler çok iyi. Kışın.” “Çalışma koşulları da bizim için çok zor, bu havada çok keyifli. Oto yıkama periyodumuz başladı diyebilirim.” – ESKİŞEHİR

haberkarabaglar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu