Ekonomi

Schneider Electric, ecoDrones Aracılığıyla Tohum Toplarını Doğaya Getiriyor

  • Sürdürülebilirlik alanında dünya lideri Schneider Electric, Türkiye’de doğal alanları güçlendirmek ve sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için ecording ile iş birliği içinde Tohum Hareketi’ni başlattı.
  • Tohum Hareketi’ne ücretsiz kayıt başvuruları ile her katılımcıyı bir tohum yumağı ile doğayla buluşturan Schneider Electric, 125 bin ağacı Türkiye’ye kazandırmayı hedefliyor.
  • Proje kapsamında kırsalda yaşayan kadınlara da bir gelir kaynağı yaratılıyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne öncülük eden Schneider Electric, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde başlattığı tohum topu projesiyle ağaçlandırma çalışmalarına destek veriyor. ecording iş birliği ile yürütülen proje kapsamında Schneider Electric, kayıt yaptıran her kişi için ücretsiz olarak Muğla bölgesinde bir tohum topunu doğayla buluşturuyor. ecoDrones tarafından yürütülen bu çalışmada tohum topları, kırsal kesimde yaşayan ve iklim krizinin etkileri nedeniyle sosyal ve ekonomik zorluklar yaşayan kadınlar tarafından hazırlanarak sürdürülebilir bir gelir kaynağı elde ediliyor.

Schneider Electric tohum hareketine katılmak için kampanya linki üzerinden başvurmanız yeterli. Link üzerinden yapılan yönlendirmelerle katılımcılar istedikleri tohum türünü seçerek hiçbir bedel ödemeden tohum toplarının doğa ile buluşmasına destek oluyorlar. Ayrıca bu tohumların doğadaki yolculuklarını online olarak takip etme imkanına da sahip oluyorlar.

Schneider Electric ve ecording iş birliğiyle hayata geçirilen proje, küresel iklim değişikliğinin Türkiye’deki çevresel, ekonomik ve sosyal etkilerini ele almak için gerekli analizleri sunarken toplumsal bilinç ve farkındalığa da hizmet ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberkaraisali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu