Teknoloji

Samsung gerçekten Google’dan ayrılıp Bing’e geçebilir mi?

Geçen gün gündeme bomba gibi düşen bir haberde Samsung’un varsayılan olarak Galaxy akıllı telefonlar ve diğer Android cihazlar için Google Arama yerine Microsoft’un Bing arama motorunu kullanmayı düşündüğü bildiriliyor. Bu haberle birlikte Pazartesi günü Google hisseleri yüzde 2,5 değer kaybetti.

Ancak Avusturya’dan web sitesi ve derStandard gazetesi muhabiri Andreas ProschofskyTwitter’daki bir gönderide, Samsung’un Google Arama’yı bırakıp Microsoft Bing’i kullanmaya başlamasının en azından ABD gibi bazı pazarlarda mümkün olmayacağını savundu..

Bu gönderide, Google’ın hizmetleriyle Android tabanlı bir telefon yapmak isteyen herhangi bir şirketin Taşınabilir Uygulama Dağıtım Sözleşmesi’ne (MADA) uyması gerektiğine dikkat çekildi. Bu sözleşme, Google Play Store’un cihazlarına yüklenmesini isteyen telefon şirketleri içindir. Google Arama’yı varsayılan arama motoru olarak ayarlaması gerektiğini belirtir.

Ancak Avrupa ve Hindistan gibi bazı pazarlarda durum farklı olabilir. Proschofsky, bu bölgelerdeki Android telefonların, bazı düzenleyici kurumların gerektirdiği şekilde bir arama motoru seçim ekranına sahip olduğunu söylüyor. Ama yine bu Bu, şirketlerin Google Arama’dan tamamen kurtulamayacakları anlamına geliyor.

Başka bir deyişle, Samsung’un Bing’i varsayılan arama seçeneği yapmak için gelecekteki Android telefonlarında Google hizmetlerini tamamen terk etmesi gerekiyor ( ve bunun çok düşük bir ihtimal olduğunu söyleyebiliriz. ) veya New York Times raporu yetersiz bilgi içeriyor. Proschofsky, ” Samsung, Google’a baskı yapabilirBaşka yollar olduğunu söylüyor ama arama motorlarını değiştirme tehdidi onlardan biri gibi görünmüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu