Haber

Sabri Çelik istifa mı etti? MHK Başkanı Sabri Çelik neden istifa etti?

Sabri Çelik istifa etti mi Sorusu son günlerde duyulan haberlerden sonra merak ediliyor ve bu nedenle araştırılıyordu. Bu haber birçok kişi tarafından merak edilen Sabri Çelik istifa mı etti? Futbolsever kullanıcılar için soruyu cevapladık. Haziran 2022’de göreve gelen Sabri Çelik istifa mı etti? MHK Başkanı Sabri Çelik neden istifa etti?

SABRİ ÇELİK İSTİFA ETTİ Mİ?

Merkez Tahkim Kurulu Başkanı Sabri Çelik istifa etti. 2022 yılının Haziran ayında göreve gelen Çelik, son dönemde artan hakem tartışmalarının ardından istifa tartışmalarıyla gündeme gelmişti. MHK Lideri Sabri Çelik ve yönetim kurulunun istifalarını TFF’ye sunduğu belirtildi. Bu gelişmenin ardından Türkiye Futbol Federasyonu’nun da kısa süre içerisinde açıklama yapması bekleniyor.

SABRİ ÇELİK KİMDİR?

Sabri Çelik 1959 yılında İstanbul’da doğdu. Asıl mesleği lise öğretmenliği olan Çelik, uzun yıllar 1. Lig’de hakemlik yaptıktan sonra yaşı nedeniyle aktif hakemliği bıraktı. Geçen dönem istifa eden Ferhat Gündoğdu’nun ardından MHK Genel Başkanlığı’na Sabri Çelik geldi. 2004-2005 ve 2019 yıllarında yaklaşık 5 ay MHK Başkanlığı görevini yürüten Çelik, UEFA gözleminin ardından mentorluk yapmaya başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu