Haber

Naci Görür’den İstanbul deprem tahmini! Tarih ve ölçü tahminini açıkladı..

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından sosyal medyanın en çok konuşulan ve konuşulan isimleri arasında yer alan Naci Görür, yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Beklenen İstanbul sarsıntısıyla ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Naci Görür yeni açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat 2023’te meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Türkiye’nin farklı bölgelerinde binlerce artçı sarsıntı meydana geldi.

Kahramanmaraş depremlerinin ardından sık sık gündeme gelmeye başlayan ve yıllardır beklenen olası İstanbul depremi hakkında bilim insanları bazı iddialarda bulunuyor.

Profesör Doktor. Naci Görür, son İstanbul sarsıntısı iddiasıyla yeniden gündeme geldi.

7 veya daha fazla beyin sarsıntısı geçirme olasılığı yüzde 64’tür.

Sabancı Üniversitesi tarafından düzenlenen “Toplum ve Afet Risk Yönetimi” konulu seminerde konuşan Naci Görür “İstanbul’da 1999’dan itibaren 30 yılda herhangi bir zamanda 7 ve daha fazla deprem olma olasılığı yüzde 64. Bu 2029’a kadar bir süre demek.”sözlerini verdi.

Naci Görür de şu sözleri kullandı;

“Bu tahmin artı eksi 15 yıl olarak değerlendiriliyor. Bu da en iyi senaryoyu düşündüğümüzde 2044’e kadar süremiz olduğu anlamına geliyor. Afet Bakanlığı kurulursa ve bütçesi iyi olursa Türkiye’de önemli yol alabiliriz. .”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu