Haber

Metin Göktepe Kılıçdaroğlu’ndan Mesaj: “Mesleğini özgürce ve onurlu bir şekilde icra edenlere ortam sağlamak Metinler’e borcumuzdur”

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gözaltındayken polis tarafından dövülerek öldürülen Universal gazetesi muhabiri Metin Göktepe’nin katledilmesinin 27. yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, “Talimat yazıp Saray trompetçilerine değil, halkın sesi olarak mesleğini özgürce ve haysiyetle yapanlara ortam sağlamak Metinlere borcumuzdur.”

CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu, Evrensel gazetesi muhabiri Metin Göktepe’nin İstanbul’da gözaltındayken polis tarafından dövülerek öldürüldüğü 8 Ocak 1996’da öldürülmesinin yıl dönümü nedeniyle bugün bir mesaj yayınladı. Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“METİN’E BORCUMUZ”

“Tek suçu mesleğini icra etmek olan Metin Göktepe’yi katledilişinin yıl dönümünde üzüntü ve rahmetle anıyorum. Mesleğini özgürce ve onurlu bir şekilde icra edenlere, toplumun sesi olarak ortam sağlamak Metin’e bir borçtur. talimat yazanlar veya Saray’ı trompetleyenler değil, halk!”

haberhaskoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu