Yaşam

Kent Düşleri Atölyeleri Sergisi Okan’da

İstanbul Okan Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, 30 Aralık 2022 tarihine kadar “Kent Düşleri Atölyeleri XV-Urban Void” adlı standa ev sahipliği yapıyor.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükşehir Şubesi tarafından 2005 yılından bu yana kamusal ve mimarlığın toplumsal sorumlulukları konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen XV. Kent Düşleri Atölyeleri “boşluk” temasıyla gerçekleştirildi. Aynı adı taşıyan stant, bu atölyelerin son çalışmalarından oluşuyor.

Farklı dönem düzeylerinden ve farklı disiplinlerden katılımcı-öğrencilerin bir araya geldiği Mimarlar Odası’nda gerçekleştirilen atölyeler, düzenleme kurulu dışında farklı üniversitelerden çok sayıda akademisyen ve serbest mimarın katılımıyla hayata geçiriliyor.

İstanbul Okan Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi de öğrencileri, mezunları ve akademisyenlerinin liderliğinde bu sürece katkıda bulundu ve katıldı.

Sergiyi, Üniversitenin Tuzla Yerleşkesi’ndeki Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin giriş katında ziyaret edebilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu