Haber

Fethiye Belediyesi’nde İşçilere Yüzde 40 Artış

Fethiye Belediyesi’nde görev yapan KHK ve KHK’lara yüzde 40 zam yapıldı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, sözleşmeyi Belediye İşçi Sendikası Şube Başkanı Seçkin Akbay ile imzaladı.

Fethiye Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında imzalanan ek protokolle işçilere yüzde 40 zam verildi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Fethiye Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Mesut Doğan, Mali Hizmetler Müdürü Sunay Çevik Akkaya, Belediye İşçi Sendikası Temsilcileri Seçkin Akbay ve Mehmet Tümen maaşlara ilişkin ek protokol imzaladı.

Protokole göre; Ekip çalışanlarının maaşlarına 170 TL, belediye şirketinde çalışan işçilerin maaşlarına ise 125 TL zam yapıldı. En düşük belediye şirketi çalışanının maaşı ise 15 bin 250 TL olarak belirlendi.

Başkan Karaca, ekonomik sıkıntılara rağmen belediye çalışanlarına ellerinden geldiğince zam yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Türkiye’de ekonomik şartlar ortada. Harcamalarımız çok arttı. Buna rağmen belediyemiz devlete borcu olmayan ender belediyeler arasında. Personelimize daha fazla zam yapmak isteriz. Meslektaşlarımız bizim için değerlidir. Bizler elimizden geleni yaptık.”

sarkikaraagacajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu