Haber

Beylikdüzü Belediyesi Muharrem’de 18 Bin Kişiye Aşure Dağıttı

Beylikdüzü Belediyesi Muharrem ayı münasebetiyle 18 bin kişiye Beylikdüzü Mutfağı’nda dev kazanlarda pişirilen aşure ikram etti. İlçenin birçok noktasındaki dağıtımlara katılarak vatandaşlara kendi elleriyle aşure ikram eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, dayanışma ve paylaşmanın önemine vurgu yaparak, “Muharrem ayının birlik ve beraberliğimizi daim kılmasını diliyorum. dayanışma.”

Beylikdüzü Mutfağında hazırlanan 18 bin aşure vatandaşlara ikram edildi. Cami, meydan ve pazarlarda aşure dağıtımı yapan Belediye, ilk dağıtımını metrobüs meydanında yaptı. Aşure dağıtımına katılan Önder Çalık, belediye meclis üyeleri ve birim yöneticileriyle birlikte vatandaşlara aşure ikram etti.

Vatandaşlara kendi elleriyle aşure ikram eden Çalık, Muharrem ayının dayanışma ve paylaşma ayı olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Beylikdüzü Mutfağında pişen aşureyi komşularımızla paylaşarak Muharrem ayının birlik ve bereketini yaşadık. Her yıl Muharrem münasebetiyle ilçenin birçok yerinde geleneksel aşure dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Aşure paylaşmaktır, berekettir. Bu mübarektir. ay birliğimizi ve berberliğimizi daim kılsın, nice aşureleri kardeşliğe vesile kılsın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu