Ekonomi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Korkuteli’deki Büyükbaş Hayvan Yetiştiricilerine Süt Yemi Desteği Verdi

Yerel kalkınma amacıyla üreticilere desteklerini sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli’deki büyükbaş hayvan yetiştiricilerine yüzde 15 hibe ile 10 ton süt yemi desteği sağladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, çiftçi ve üreticilerin girdi maliyetlerinin düşürülmesi için çeşitli destekler sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli’deki büyükbaş hayvan yetiştiricilerine yüzde 15 oranında süt yemi desteği verdi. Büyükşehir ekipleri Korkuteli’nin Yazır, Tatköy, Uzunoluk, İmrahor ve Nebiler İlçelerine 10 ton süt yemi takviyesi sağladı.

Korkuteli’nin Yazır İlçesi’nde büyükbaş hayvancılık yapan Hasan Kaya, süte yem takviyesinin üretici açısından çok güzel bir şey olduğunu belirterek, “Hayvancılık yapabilmek için girdi maliyetlerinin ucuz olması gerekiyor. Köyümüzde birçok insan hayvanlarını bıraktı. Hayvancılık çünkü girdi maliyetlerimiz yüksek. Devletten gelen bir destek.” “Varsa böyle ayakta kalabiliriz. Sütün litresi 20 lira ama insanların alım gücü yok. Hayvancılıkta çiftçiye destek veren kimse yok. Ama Büyükşehir Belediye Başkanımız bu konuya el attı. Allah razı olsun. Biz de memnunuz. Böyle bir destek olursa hayvancılığı sürdürmeye çalışacağız” dedi.

Korkuteli’nin Tatköy İlçesi’nde yaşayan emekli öğretmen Bayram Aziz şunları söyledi:

“Ülkem ve milletime katkı sağlamak için hayvan yetiştiriyorum. Ülkenin kalkınması için mutlaka üretmek gerekiyor. Tüketim toplumunda enflasyon her zaman vardır. Enflasyon yoksullaşma demektir. Ülkemizin kalkınmasını sağlamaya çalışıyoruz. Üretime katkı sağlayarak. Yemeğe katkılarından dolayı Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. Üretimde herkes kendi masrafını hesaplıyor. “Çiftçinin maliyetini kimse hesaplamıyor. Maliyetlerimizi düşürmeye yönelik bu desteğinden dolayı Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum.” – ANTALYA

haberkarakopru.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu