Haber

3. Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu’na 90’dan fazla ülke katılacak

PEKİN, 7 Eylül (Xinhua) — Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning Perşembe günü yaptığı açıklamada, şu ana kadar 90’dan fazla ülkeden temsilcinin Ekim ayında düzenlenecek 3. Nesil ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu’na katılımlarını doğruladığını duyurdu.

Mao, 7 Eylül’ün İpek Yolu Ekonomik Kuşağı’nın (Kuşak ve Yol Girişimi’nin Kuşak bileşeni) 10’uncu yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, forumun Nesil ve Yol’un 10’uncu yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek en büyük etkinlik olacağına dikkat çekti. Girişim.

Sözcü, forumun aynı zamanda tüm tarafların yüksek kaliteli Kuşak ve Yol işbirliğini tartışması için önemli bir platform görevi göreceğini söyledi.

Mao, “Şu ana kadar 90’dan fazla ülkenin temsilcisi foruma katılacağını doğruladı. Bunlar arasında Nesil ve Yol Girişiminin ortağı olan ülkelerin liderleri, bakanları ve diğer resmi temsilcilerinin yanı sıra iş dünyası da yer alıyor” dedi. Üretim ve Yol işbirliğini aktif olarak destekleyen ve buna katılan dünya ve niyet kuruluşları.” Sivil toplum kuruluşlarından bireyler de yer alıyor” dedi.

Mao, çok sayıda uluslararası örgütün lider ve temsilcisinin foruma katılacaklarını doğruladıklarını, birkaç gün içinde katılım teyitlerinin artmasını beklediklerini söyledi.

haber-hizan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu